-A A +A

Pierwszy wyjazd badawczy

Pierwszy wyjazd badawczy w ramach projektu "Odrodzenie wsi" odbyliśmy w dniach 30 marca - 1 kwietnia 2019 roku. Zaplanowaliśmy odwiedziny w miejscowościach wiejskich w gminie Kłodzko.

Rozpoczęliśmy od Jaszkówki, wsi z oznakami suburbanizacji ze strony Kłodzka. Następnie pojechaliśmy do Marcinowa, gdzie ciekawie zaznacza się funkcja rolnicza w nowoczesnym, wielkoobszarowym wydaniu. Kolejnym miejscem na naszym szlaku badawczym był Rogówek, który przywitał nas pochodem ropuch i pięknymi widokami. Potem przemieściliśmy się do Droszkowa, w którym wyraźnie widać popularność lokalnych szlaków turystycznych oraz droszkowskiego śledzia!

W drugim dniu wyprawy przenieśliśmy swoje zainteresowania w okolice gminy Stronie Śląskie, odwiedzając kolejno: Kletno, Bolesławów, Kamienicę, Młynowiec, Janową Górę i Sienną, Starą i Nową Morawę oraz Białą Wodę. To bardzo zróżnicowany teren, który przysporzył nam wielu fascynujących obserwacji na temat przenikania się funkcji wsi i przemian krajobrazowych. Ostatnim obszarem zbadanym na tym wyjeździe były rejony wsi: Kamienna, Marianówka, Jaworek, Bielice, Nowy Gierałtów i Goszów.

CAPTCHA
To pytanie sprawdza, czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
7 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.
logo Uniwersytet Wrocławskilogo Narodowe Centrum Nauki

Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Nauki jako grant nr 0201/2403/18, UMO-2017/27/B/HS4/01220 pt. "Odradzające się wsie? Nowe procesy społeczno-gospodarcze na ziemi kłodzkiej" realizowany w latach 2018-2022.

Realizacja: www.fenomeno.pl